Testování pneu: kolik zaplatíte za kvalitu?

Musí být kvalitní pneu drahé? Zapátrali jsme na internetu a přinášíme vám šokující odhalení! V testování bazarové pneu méně známé značky porazily značkového výrobce.  

Testování na polygonu

Nové a bazarové pneu prošly zatěžkávací zkouškou na dvou vozech Škoda Fabia se stejným motorem, výbavou i hmotností. K testu byly použity nové značkové pneu nejmenovaného výrobce a ojeté pneu značky Courier. Při brzdění na suchu zastavuje z 80kilometrové rychlosti bazarová pneumatika po 12 metrech, značková po 18 metrech. To je rozdíl celých 6 metrů! Bazarové pneu si vedou dobře také v losím testu. Na nových pneu se auto oproti ojetým více kýve. Při testování na kruhové dráze v rychlosti 65 km/h a po slalomu ve 45 km/h se ze značkových pneu začíná olupovat okraj. Bazarové naopak zůstávají neporušené.

Jaký je tedy závěr testování? Bazarové pneu s pořizovací cenou 500 Kč za kus za novými značkovými pneumatikami rozhodně nezaostávají. Podívejte se na celý test.

Testování na dálnici

Horší hodnocení si španělské Couriery odnáší z jízdy na dálnici. Oproti značkovým pneu je pocitově jízdní komfort nižší a hlučnost vyšší.

Vyplatí se levnější pneu?

Rozdíly v kvalitě a bezpečnosti dražších a levnějších pneumatik jsou už v dnešní době srovnatelné. Je to podobné, jako když kupujete oblečení. Někdo se rád obléká do značkové módy, jiný se spokojí s levnějšími modely srovnatelné kvality z konfekce. Všechny pneu, které přichází na náš trh, navíc splňují veškeré bezpečnostní i technické standardy. Nemusíte se tedy obávat, že byste koupí levnějších pneu jakkoli ohrozili svou bezpečnost na silnicích. Nabídka levných pneu je u nás široká. K dostání jsou všechny vyráběné rozměry.

Pokud nechcete do nákupu plášťů příliš investovat, pořiďte si použité pneu. Vždyť i pneumatiky které letos zakoupíte, budou příští rok ojeté. Podle nejnovějších statistik si nákup v pneubazaru oblíbilo přes 10 % českých řidičů.