Kdy nakoupíte pneu za nejvýhodnější cenu?

Zazvonil už nad vašimi starými pneu umíráček? Pak přišel čas poohlédnout se po nových. Nákup pneumatik může pořádně provětrat vaši peněženku, pokud nevíte, kde a kdy nakoupíte levně. Proto vám dnes prozradíme, jak můžete na nákupu nových plášťů na zimní sezónu co nejvíce ušetřit.  

Spousta řidičů nechává pořízení nových pneumatik na poslední chvíli. Od poloviny října do poloviny listopadu jsou ovšem ceny vyšroubované na maximum. Mimo to si na doručení objednávky můžete pěkných pár dní počkat. Většina prodejců má na pilno a pod náporem objednávek vázne rychlost vyskladnění i doprava. V tuto dobu také hrozí, že pneumatiky na váš vůz nebudou skladem a budete muset počkat na jejich naskladnění.

Kdy je tedy ideální doba nákup nových pneumatik? Řidiči se mylně domnívají, že za nejlepší cenu nakoupí v mimosezóně. Ve skutečnosti jsou ale ceny nejnižší na začátku sezóny. Pokud uděláte nákup v této době, můžete na celé sadě pneumatik ušetřit i několik stovek. Buďte včas připraveni na novou sezónu a nenechte se zaskočit rychlou změnou počasí ani vzrůstajícími cenami.